U nezaboravnoj atmosferi koju je stvorilo četristotinjak gledatelja Srednjoškolske dvorane ostali smo neporaženi te na gostovanje u Estoniju odlazimo s realnim izgledima u mogući prolaz. Nakon šezdeset goričkih minuta rezultat je 21:21.

Za pobjedom više možemo žaliti, jer u vodstvu smo bili više od 55. minuta, da bi gosti imali tek prvo i zadnje vodstvo na utakmici. U više smo navrata imali po tri zgoditka prednosti. Nažalost, u ključnim trenucima kada je trebalo prelomiti utakmicu ponestalo je snage te su se gosti vratili u utakmicu.

Ostaje mala žal, barem za minimalnom pobjedom jer uoči posljednjih deset minuta semafor je pokazivao 19:16, no iskusni gosti serijom 5:1 u 59. minuti vode 20:21, da bi njihovo slavlje na kraju pokvario Hrvoje Ceković koji je postavio konačnih 21:21.

EHF KUP, 1. KOLO
HRK GORICA – PõLVA SERVITI 21:21 (10:8)

HRK GORICA: Lončar, Ceković 3, Marjanović 3, Laljek 4, Matić 3, Pušić, Nedić, Božiček, Vladušić 3, Dijanić, Ćavar 4, Horvačić, Sladoljev 18 obrana, Žarković 1, Goršeta, Barišić. TRENER: Hrvoje Pekera

PõLVA SERVITI: Lapasson, Muuga 6, Varul 2, Gristsuk, Rudissar, Varusk 13 obrana, Sillaste 6, Aizatullov 2, Liubchenko 3, Skokk, Chezlov 1, Pihus, Neeme, Hiiend, Krause, Uibo 2. TRENER: Suvi Rein