premijer liga, 8. kolo, rk karlovac-hrk gorica, poraz

Jedini zaključak nakon poraza 24:23 u infarktnoj završnici u Karlovcu glasi pa mora nam se više negdje vratiti ta odlična igra, jer na trećem ovogodišnjem gostovanju bili smo ponovno nadomak bod(ov)a da bi na isteku šezdesete minute ostali bez ičega. I dok su Karlovčani zajedno s publikom slavili veliku pobjedu, naši su igrači tužna i pokisla lica napuštali teren dvorane Mladosti.

Osim početnog vodstva (2:0) ostatak prvog dijela, kao i većim dijelom utakmice stanje stvari na terenu su diktirali su naši igrači. Odlična obrana predvođena vratarom Tomislavom Sladoljevom, pametna igra u napadu gdje su raspoloženi bili Ivan Laljek i Ivan Žarković donijeli su nam u 25. minuti vodstvo od 11:7, a taj zaostatak do odlaska na odmor domaći su rukometaši prepolovili (11:13). Tek nakratko su domaćini ponovno sredinom nastavka poveli sa 18:17, no brzo smo anulirali taj zaostatak i ponovno preuzeli vodstvo koje smo držali do samog kraja utakmice.

U posljednjih pet minuta ušli smo s dva gola prednosti (20:22), no tada se odnekud ukazao domaći junak Matija Perajica koji je postigao tri uzastopna pogotka za vodstvo Karlovčana (23:22) koje smo poništili preko Ivana Žarkovića. Deset sekundi prije kraja Vladimir Ostarčević ponovno diže publiku na noge pogotkom za 24:23. Samo koji trenutak kasnije dobiva dvije minute te u posljednjih osam sekundi ulazimo s dva igrača više i napadom za izjednačenje. Pozvao je Hrvoje Pekera minutu odmora i dogovorio napad za danas najsigurnijeg Ivana Žarkovića koji nažalost nije uspio sa zvukom sirene matirati Matea Radočaja.

Žal za propuštenom prilikom za osvajanjem bodova ostala je, no mjesta prevelikom tugovanju nema jer već u subotu očekuje nas prvoplasirani Varaždin 1930.