14. kolo premijer lige, rk metalac-hrk gorica

Neočekivani gubitak bodova kod Metalca

„Mi smo dečki s Keglića, ponos našeg Zagreba“ u glas su sinoć pjevali rukometaši Metalca koji su pobjedom nad Goricom došli do četvrte ovosezonske pobjede kojom su produžili nadu u ostanak u premijerligaškom društvu. Iako smo na ovo gostovanje došli kao blagi favoriti, to na terenu nismo potvrdili te smo doživjeli poraz 32:29.

Ulazimo bolje u susret u prvoj polovici prvog dijela kontroliramo igru i rezultat imajući u tom periodu igre po dva zgoditka prednosti. Međutim, u posljednjih desetak minuta prvog dijela domaći su igrači iskoristili ponuđenu šansu nakon serije naših pogrešaka te su do odlaska na odmor stekli pet pogodaka prednosti (18:13). Početkom nastavka u više navrata dolazimo na minus dva (20:18, 21:19), no ponovno su nakon toga naši igrači zaredali s „glupostima“ što dečki s Keglića iskorištavaju te u 46. minuti zgoditkom Nikole Raiča imaju najvećih+6 (27:21). Bio je to konačan slom svih naših nadanja da možda možemo do bodova. Jedino što smo uspjeli bilo je smanjiti zaostatak na podnošljivih -3.

Prvo ime Metalca bio je Petar Puljić i Marko Sertić koji su postigli po šest zgoditaka, dok je prvi strijelac naše momčadi bio Davor Ćavar s devet zgoditaka.

PREMIJER LIGA, 14. KOLO
RK METALAC – HRK GORICA 32:29 (18:13)
RK METALAC: Vukšić, Potnar, Beshiri 4, Puljić 6, Šunjić 1, Antolković, Raič 5, Katinić 1, Rimac, Bešlić 5, Sertić 6, Magdić 4, Heningman 11 obrana.
HRK GORICA: Lončar, Ceković 4, Marjanović, Laljek 4, Krstanović, Matić 6, Pušić, Božiček, Dijanić 2 obrane, Ćavar 9, Vučićević, Sladoljev 7 obrana, Žarković 3, Barišić 1, Šimunović 2.